Tavla
Sent igårkväll, närmare bestämt ca 23,30 fick jag en ide att göra en tavla. Och de som känner mig (speciellt sambon;-) vet att då kan jag inte vänta utan måste ta tag i det på en gång:-)
Sagt och gjort så blev det denna som sambon får ha på sitt nattduksbord.
Bilder:privata
En streckkodstavla med b.la vårt förlovningsdatum. En annorlunda och personlig tavla som man säkert kan variera hur mycket som helst om man vill.
Man kan t.ex skriva in bröllopsdagen, dopdagen eller sitt barns födelsedatum, längd & vikt. Den som är datakunnig kan säkert få till det så att streckkoden & siffrorna blir i en annan färg. Ett färgat papper är också en ide om man vill ha den lite mer färgglad.
Som sagt, en personlig tavla helt efter ens egna önskemål:-)
Till veckan blir det nog inte så mycket bloggande för min del. Får se om jag hinner med något inlägg. Om inte så passar jag på att önska er en trevlig vecka redan nu.
Supersnygg! Vilken kul idé! Ska komma ihåg den till kommande dopkort! Kan bli riktigt läckert till rätt person!
Kramar